Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Violetta Polak vice-dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu

Kurs języka niemieckiego w Berlinie

Od 13.02.2017 – 24.02.2017r. uczestniczyłam w kursie językowym dla kadry kierowniczej języka niemieckiego. Zajęcia odbywały się w szkole ALPADIA LANGUAGE SCHOOLS w Berlinie. Kurs obejmował 27 godzin lekcyjnych w tym 7 godzin indywidualnie. Uczestnikami kursu byli młodzi ludzie z: Brazylii, Nigerii i Włoch. Niemieccy nauczyciele byli bardzo przyjaźnie nastawieni, wspaniale przygotowani pod względem merytorycznym, zajęcia były prowadzone w sposób interesujący i zróżnicowany pod względem wykorzystywanych metod i środków. Szkoła ALPADIA jest miejscem bardzo przyjaznym dla kursantów, dysponuje niewielkim bufetem dla swoich uczniów.

Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.45 z dwiema krótkimi przerwami. Każdy uczestnik kursu mógł wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych organizowanych po południu oraz w weekendy. Podczas pobytu w Berlinie miałam okazję zwiedzić miasto, poznać jego historię i zabytki. Udział w kursie był dla mnie nie tylko okazją do nabycia podstawowych umiejętności językowych, ale także do zawiązania nowych znajomości z grupą świetnych, młodych ludzi.

CWAG Włącz duży kontrast