Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Bożena Czapska-Czoch dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu, Artur Czoch nauczyciel wychowania fizycznego

Kurs języka angielskiego na Malcie

Szkoła Clubclass na Malcie to szkoła językowa znana nie tylko w Europie. W naszych grupach byliśmy jednymi z nielicznych Europejczyków, pozostali słuchacze pochodzili z Ameryki Południowej (Brazylia, Kolumbia), Meksyku, Japonii, Mongolii, Kazachstanu, Korei Południowej. Nauka w międzynarodowym środowisku wymusiła na nas konieczność używania języka angielskiego nie tylko na lekcjach, ale również poza nimi. Bardzo istotne dla nas było również to, że na terenie kampusu byliśmy zakwaterowani, dzięki czemu mogliśmy wspólnie spędzać wolny czas, poznawać kulturę, zwyczaje krajów z których pochodzili kursanci.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazach tańców latynoamerykańskich w wykonaniu studentów z Brazylii i Kolumbii! Na Malcie spędziliśmy tylko 2 tygodnie, co budziło ogólne zdziwienie, ponieważ zwykle kurs językowy trwał od 2 do 7 miesięcy. Mimo tak krótkiego czasu zauważyliśmy różnice w metodach nauczania, nauczyciele zwracali uwagę przede wszystkim na komunikatywność słuchaczy, każda lekcja to przede wszystkim konwersacje, konwersacje…..i jeszcze raz konwersacje i współpraca, a nie rywalizacja. Pierwszymi oceniającymi testy byli słuchacze, a dopiero później oceniał je lektor. Dzięki tak prowadzonym zajęciom udało nam się przełamać bariery językowe i nie obawiać się mówić w języku angielskim.

OFERTA EDUKACYJNA DLA MŁODZIEŻY

CWAG Włącz duży kontrast