Zajęcia laboratoryjne w ramach projektu "RZPWE opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy"
- Szczegóły
- Utworzono: wtorek, 30, kwiecień 2019 07:46
W ramach projektu "RZPWE opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy" w dniu 29 marca br. 9 uczennic kształcących się w kierunku technika technologii żywności wzięło udział w zajęciach laboratoryjnych.
Przeprowadzone były przez praktyka w zawodzie, który na co dzień pracuje w laboratorium zakładu produkcyjnego Nutricia w Opolu. Przybliżył on w przystępny i ciekawy sposób następujące zagadnienia związane z branżą gastronomiczną:
Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Dla Rynku Pracy
- Szczegóły
- Utworzono: czwartek, 20, grudzień 2018 08:35
Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu, w roku szkolnym 2018-2019 przystąpił do projektu pn. Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Dla Rynku Pracy realizowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2010, Oś Priorytetowa IX Wysoka Jakość Edukacji, Działania 9.2 Rozwój Kształcenia Zawodowego, Poddziałania 9.2.1 Wsparcie kształcenia zawodowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany będzie przez 4 lata.
Głównym zadaniem w projekcie są dodatkowe w oderwaniu od zajęć lekcyjnych 4 tygodniowe staże dla uczniów. W ramach projektu szkoła otrzyma dwa rodzaje wsparcia finansowego w postaci:
1.Doposażenia 2 pracowni kształcenia zawodowego.
2.Stypendium stażowe dla uczniów.
W szkole już działa Szkolny Punkt Informacji Kariery (SZPIK), który jest ściśle połączony z doradztwem zawodowym, które działa w szkole.
Kolejnymi bonusami w postaci dodatkowych form wsparcia w ramach projektu mają być szkolenia, kursy, warsztaty zawodowe, wyjazdy studyjne 1 i 2-3 dniowe, czy wyjazdy na targi branżowe dla uczniów, którzy zrealizują płatny staż zawodowy.
W ramach projektu unijnego, którego organizatorem jest Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opoluuczniowie naszej szkoły mają możliwość skorzystania z płatnych staży zawodowych w wybranych przez siebie firmach czy zakładach produkcyjnych. Staże będą realizowane w ciągu roku szkolnego tzn. w oderwaniu od zajęć lekcyjnych, jak i w okresie ferii zimowych i wakacji.
Podstawowe informacje dotyczące realizacji staży:
Staż trwa 4 tygodnie (obejmuje 150 godzin – ok. 20 dni roboczych);
Uczniowie otrzymują stypendium stażowe w wysokości ok. 1.000 zł;
Podczas stażu gwarantowane jest : wyżywienie, zwrot kosztów dojazdu oraz ubezpieczenie NNW.
Zgłoszenia na staże przyjmuje wicedyrektor – Violetta Polak.