Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Jowita Sroka koordynator i współautorka projektu Małgorzata Rabiej Agnieszka Wilk – Majersfeld nauczyciele języka angielskiego

Kurs metodyczny języka angielskiego w Dublinie

Wyjazd do Irlandii na kurs metodyczny dla nauczycieli języka angielskiego zrealizowany w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego z POWER był dla nas wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu nauczanego języka obcego i doskonalenia warsztatu pracy. Uczestnicząc w nim miałyśmy możliwość nie tylko podzielenia się własnymi doświadczeniami, ale przede wszystkim szansę poznania innowacyjnych, ciekawych metod pracy z dziećmi i młodzieżą. Kurs stał się też zachętą do wykorzystania potencjału komputera oraz Internetu jako bogatego źródła pomysłów na ciekawe lekcje i źródłem nowych, bardziej przyjaznych uczniowi „pomocy naukowych”.

 

Sam pobyt w Irlandii umożliwił nam poszerzenie wiedzy o życiu i kulturze tego kraju, wykorzystaniu języka angielskiego w praktyce, w codziennych rozmowach z rodzimymi jego użytkownikami.

W wolnym czasie odkrywałyśmy uroki tej, jak ją dumnie zwą sami Irlandczycy, „Szmaragdowej Wyspy”. Zwiedziłyśmy Dublin i dotarłyśmy do wielu ciekawych miejsc takich jak Galaway, Limerick i Newgrange na zachodzie kraju oraz do Belfastu i Antrim w Irlandii Północnej. Podziwiałyśmy niesamowite dzieła natury: potężne Klify Moheru, Groblę Olbrzyma czy Dark Hedges. Doświadczyłyśmy tego co znaczy deszczowa Irlandia – „Dzień bez deszczu to dzień stracony” – mawiają przekornie Dublińczycy- my nie 'straciłyśmy', z tego wynika ani jednego dnia z naszego 14-dniowego pobytu:). Ten kurs metodyczny w Irlandii na długo pozostanie w naszej pamięci. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w podobnych przedsięwzięciach w przyszłości.

 

OFERTA EDUKACYJNA DLA MŁODZIEŻY

CWAG Włącz duży kontrast