Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Mamy sukces na Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce!

W dniach 3 - 6 kwietnia 2019 r. uczennica z klasy 3 TOT Patrycja Mumot kształcąca się w zawodzie technika obsługi turystycznej, wzięła udział w VI Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce i uzyskała tytuł laureata!!! Tegoroczne zmagania pasjonatów turystyki skupiały się wokół zagadnień dotyczących turystyki w przyrodzie. Ostatni etap konkursu odbył się w Załęczu Wielkim, a same eliminacje przebiegały kilkuetapowo. Zadaniem uczestników podczas etapu centralnego VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce było zaprezentowanie projektu zagospodarowania turystycznego wybranego obszaru lub obiektu cennego przyrodniczo.

 

Do Załęcza zjechało się ponad 30 uczestników z całej Polski, wyłonionych już wcześniej na etapie okręgowym w Bielsku Białej, a wcześniej w etapach szkolnych . Naszej Patrycji udało się dostać do ścisłej czołówki! Gratulujemy pomysłu i świetnego wyniku. Koordynatorami olimpiady i wsparciem dla Patrycji są nauczycielki przedmiotów zawodowych mgr Jowita Budzińska i mgr Ewa Błażejczyk, a w Załęczu wspierała ją pani mgr Patrycja Mazurkiewicz. Olimpiada organizowana jest przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego i jest wpisana na listę olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej.