Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Julia Stanik kulinarnym talentem 2019

28 marca, podczas 23. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro 2019 odbyła się 11. edycja autorskiego konkursu Roberta Sowy „Kulinarny Talent” w Warsaw Ptak Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Kulinarny Talent to prestiżowy konkurs, który pozwala odkryć wybitne zdolności wśród uczniów szkół gastronomicznych, mających przed sobą obiecującą przyszłość w zawodzie kucharza. To również pokaz najnowszych trendów kulinarnych, w łączeniu smaków i technik kulinarnych.

Konkurs poprowadził prezenter Krzysztof Ibisz oraz gospodarz imprezy – Robert Sowa. Uczestników oceniały dwa składy jurorskie – jury profesjonalne składające się ze znanych autorytetów kulinarnych (w tym roku to m.in. szefowie Jerzy Pasikowski, Wojciech Harapakiewicz, Wiesław Bober) oraz jury gwiazd (a wśród nich m.in. Daria Ładocha, Odeta Moro, David Gaboriaud). Ocenie podlegało mis en place, techniki kulinarne, smak, estetyka podania. Młodzi kucharze musieli zaprezentować swoją potrawę, odpowiadając na pytania jury w trakcie pracy i po ukończeniu zadania.

W tegorocznej edycji wystąpiło 12 finalistów wyłonionych przez Roberta Sowę podczas warsztatów organizowanych w szkołach gastronomicznych na terenie całej Polski w ramach projektu ,,Przygotowanie do kariery". Zgodnie z regulaminem uczestnicy wykonywali dania z surowców obowiązkowych: polędwiczka, pepitki, smalec gęsi, mrożone bataty, dynia, boczniaki oraz napar herbaty.

Julia wylosowała 12 numer stanowiska i gotowała w ostatniej turze. Jurorzy byli zachwyceni smakiem potrawy, cytując ich wypowiedzi ,,potrawa wybitna, wspaniały smak". Uczennica klasy 3 b TG Julia Stanik otrzymała 3. miejsce i tytuł Kulinarnego Talentu 2019. Do sukcesu przyczyniły się nauczycielki branży gastronomicznej Joanna Pater i Alicja Świczewska-Koss.