Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Katarzyna Piskorska, Alicja Świczewska - Koss nauczyciele przedmiotów gastronomicznych

Kurs języka niemieckiego w Regensburgu

Nasz kurs odbył się w lipcu 2016r. Byłyśmy w szkole językowej w Regensburgu na Bawarii. Zwiedziłyśmy piękne stare miasto, miałyśmy okazję jeść posiłki w najstarszej restauracji w Europie serwującej frankfurterki grillowane z kapustą i musztardą miodową. Odbyłyśmy także rejs statkiem do Walhalli znajdującej się w Donaustauf nad Dunajem, 10 km na wschód od Ratyzbony w niemieckiej Bawarii.

Została wzniesiona w latach 1830-1842 z inicjatywy króla Bawarii Ludwika I na podstawie projektu architekta Leona von Klenzego. W swym kształcie nawiązuje do marmurowej greckiej świątyni, szczególnie do Partenonu, zaś nazwa wywodzi się z mitologii germańskiej. Uczyłyśmy się w szkole językowej HORIZONTE, gdzie uczestniczyłyśmy w zajęciach w grupach wielonarodowościowych.

 

OFERTA EDUKACYJNA DLA MŁODZIEŻY

CWAG Włącz duży kontrast