Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Halina Kazkiewicz - Hamblen nauczyciel biologii i przedmiotów zawodowych

Kurs języka włoskiego w Bolonii

Kurs odbyłam w międzynarodowym towarzystwie. Oprócz gramatyki włoskiej dużo czasu poświęcaliśmy na konwersacje. Rozmowy przenosiły się w czasie przerwy do pobliskiej kafejki, gdzie włoskim zwyczajem przed południem wypijaliśmy tradycyjne cappuccino. Po zajęciach szkoła organizowała niemal codziennie wyjścia do bolońskich muzeów i galerii sztuki, gdzie poznawaliśmy historię miasta oraz podziwialiśmy dzieła bolońskich mistrzów.

Bolonia to także siedziba najstarszego uniwersytetu w Europie, który wprowadził jako pierwszy nauki przyrodnicze i medycynę jako przedmioty studiów. Ogromne wrażenie wywarło na mnie Muzeum Uniwersyteckie z oryginalnymi eksponatami, których do swoich badań używali nestorzy biologii i anatomii.

 

Bolonia

OFERTA EDUKACYJNA DLA MŁODZIEŻY

CWAG Włącz duży kontrast