Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

WOJEWÓDZKI KONKURS KULINARNY „Kuchnia Myśliwska"

30 listopada 2022 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odbył się Wojewódzki Konkurs Kulinarny pt. „Kuchnia Myśliwska" zorganizowany przez Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Opolu, Komisję Edukacji i Kultury Łowieckiej. Zespół uczennic z naszej szkoły Karolina Lisowska z 2 kul oraz Julia Lukasek z 4 PTG wykonały polędwiczki z daniela w towarzystwie kaszy gryczanej w sosie kurkowym zdobywając 4 miejsce. Opiekę sprawowała pani Alicja Świczewska-Koss. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego p. Józef Gisman, kierownik wydziału oświaty p. Aurelia Stępień, starszyzna Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Opolu. Celem konkursu było przybliżenie kultury łowieckiej w postaci tradycyjnych dań przyrządzanych z darów naszych lasów. Gratulujemy Karolinie i Julce!!!

CWAG Włącz duży kontrast