Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Warsztaty carvingu już za nami

Carving to technika wykonywania dekoracji (rzeźbienia) z warzyw i owoców – bardzo efektowna umiejętność, związana z zawodem technik organizacji usług gastronomicznych, technik żywienia i gospodarstwa domowego i technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej, pożądana na rynku pracy.

 W dniach 22-23.11.2013r., 29-30.11.2013r. oraz 6-7.12.2013r. 40 uczniów technikum miała możliwość udziału w tej formie wsparcia. Warsztaty prowadził Pan Piotr Wasik, pracownik Pracowni Sztuki Kulinarnej. O umiejętnościach prowadzącego świadczą jego osiągnięcia w dziedzinie carvingu, m. in. Trzykrotne Mistrzostwo Polski, dwukrotne Vice Mistrzostwo Europy, brązowy medal na Olimpiadzie Kucharskiej IKA2012. Prowadzący posiada także odpowiednie doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy szkoleniowe. Każdy wziął udział w 10-godzinnych warsztatach o charakterze praktycznym. Uczniowie poznali sposoby wykonywania zarówno szybkich dekoracji (np. talerzy z potrawami), jak i tych bardziej skomplikowanych, należących do typowego carvingu. W trakcie kursu pracowano na następujących materiałach: por, rzodkiewka, marchew, cebula, jabłko, cukinia, melon. Zajęcia odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze, przy wyraźnym zaangażowaniu uczniów. W trakcie kursu u wszystkich osób zaobserwowano wzrost wiedzy i umiejętności z zakresu technik carvingowych. Na zakończenie warsztatów wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach i zdobyte umiejętności.

CWAG Włącz duży kontrast