Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Akcja Defibrylacja

W czwartek 12 grudnia uczniowie klasy IGTG wzięli udział w warsztatach „Akcja Defibrylacja”. Warsztaty składały się z trzech etapów- w pierwszej części uczniowie, zostali zapoznania z teoretycznymi aspektami udzielania pomocy poszkodowanym, działaniem defibrylatora, oraz aplikacjami jakie mogą być przydatne w trakcie udzielania pierwszej pomocy. Następnie, nadszedł czas na praktykę, uczniowie na poszczególnych stanowiskach wykonywali RKO, poznawali nowoczesna aparaturę, udzielali pomocy przy zadławieniu dziecka, oraz mieli możliwość zadawania nurtujących ich pytań ratownikom medycznym, którzy na codzień ratują ludzkie życie. Podczas warsztatów zadbano również o ruch i integracje, wszyscy uczestnicy chętnie wieli udział w pokazie ZUMBY. Nie zabrakło także poczęstunku- promując zdrowy styl odżywiania, zaserwowano owoce. Akcje tego typu są bezcenne, ponieważ nie tylko uczymy się poprzez praktykę, mamy możliwość zgłębienia zdobytej podczas zajęć wiedzy, ale także jest to fajny sposób na integracje klasową- mówi Maks Kwiatek IGTG. Wyjście zostało zorganizowane w ramach działań w programie „Szkoły promującej zdrowie”.