Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy

W związku ze zbliżającymi się świętami, by poczuć ich klimat, poznać jarmarkowe inspiracje oraz mieć okazję do spędzenia wspólnie czasu poza murami szkoły, uczniowie klasy 3 tżg udali się wraz z wychowawczynią i nauczycielem zawodu na wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy. Inspiracji szukaliśmy zarówno w dekorowaniu pierniczków, komponowaniu stroików, jak i poszukiwaniu niebanalnych prezentów. Weszliśmy na jarmark Bramą Zakochanych od ulicy Świdnickiej i przeszliśmy do Placu Solnego, gdzie z najwyższego poziomu Bajkowego Domku mogliśmy podziwiać panoramę Rynku oraz jarmarku. Rękodzieło nie tylko regionalne w postaci serwetek, rzeźb, bombek ręcznie malowanych, zabawek drewnianych, świec z wosku pszczelego, ale także z dalekich krajów m.in. Peru, Filipin czy Ugandy. Głównie to biżuteria, łapacze snów, ręcznie malowane kosze z Filipin, mydła marsylskie i wiele innych unikatowych wyrobów możliwych do kupienia, ale także podpatrzenia, w jaki sposób powstają.

 

Aby maksymalnie wykorzystać czas nie tylko na pogłębienie relacji koleżeńskich, ale także wiedzy zawodowej, udaliśmy się do cukierni NANAN w celu podziwiania kunsztu cukierniczego na najwyższym poziomie. Pracownica z pasją opowiadała o asortymencie i trchnikach wytwarzanych w cukierni wyrobów. Następnie przeszliśmy na Rynek do baru wegańskiego, by druga grupa zawodowa także miała możliwość podpatrzenia wyposażenia, rozwiązań funkcjonalnych i zapoznania się z ofertą handlową. Spędziliśmy wspólnie wyjątkowy czas i nastroiliśmy się na przeżycie świąt w gronie swoich najbliższych.

CWAG Włącz duży kontrast