Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Wycieczka zawodowa klasy 1 PTG.

1 października klasa 1 PTG była na wycieczce zawodowej w restauracjach Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Miała na celu zapoznać młodzież z układem funkcjonalnym zakładów gastronomicznych oraz ich wyposażeniem. Dodatkową atrakcją była degustacja potraw za symboliczną opłatą. Wiele osób po raz pierwszy miało możliwość spróbować humusu, falafela czy kuskusu na sposób orientalny. Restauracje odwiedzone przez nas w tym dniu zlokalizowane są przy brzegu Odry, gdzie właściciel w pomysłowy sposób zagospodarował teren w plenerze. Każda z nich jest zaaranżowana w zupełnie innym stylu.

Seii sushi prezentuje styl minimalistyczny w przeciwieństwie do Omar Khayyam. Misją firmy, jej właściciela i szefowej kuchni jest koncentracja na kompleksowym dopieszczeniu wszystkich zmysłów konsumenta, co widać w wystroju, nietuzinkowej karcie menu oraz podejściu do gościa, czego osobiście doświadczyliśmy. Ujęło nas zaangażowanie, z jakim właściciel restauracji nas po niej oprowadzał i z pasją opowiadał o tym czym zajmuje się na codzień. Oprócz wiedzy, którą przecież najlepiej przyswoić w praktyce, zyskaliśmy okazję do integracji i wzajemnego poznania. Miło spędziliśmy czas poza murami szkoły, a jednak we własnym gronie.