Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Integracja już za nami!

W dniach 23-24.09.2019r. uczniowie z klasy 1PTE kształcący się w zawodzie technika organizacji turystyki oraz technika eksploatacji portów i terminali postanowili skorzystać z dobrych warunków pogodowych i wyruszyć w swoją pierwszą, integracyjno-krajoznawczą wycieczkę w nowej szkole do Pokrzywnej, leżącej w Parku Krajobrazowym Gór Opawskich.

 

Na dwudniowej wycieczce atrakcji było sporo, począwszy od emocjonującej gry w paintball i wieczornego ogniska z pieczeniem kiełbasek pierwszego dnia, poprzez prelekcję przewodnika beskidzkiego(drugiego dnia) na temat historii związanej z Górami Opawskimi, a zwłaszcza ze złożami złota występującego niegdyś i wydobywanego na tych terenach.

Po wykładzie uczniowie pod opieką nauczycieli pani Jowity Budzińskiej wychowawcy klasy oraz pani Marii Liskowicz , a także przewodnika wyruszyli pieszo, w pięciokilometrową trasę szlakiem żółtym i niebieskim w teren Parku Krajobrazowego, aby poszukać śladów po dawnych wyrobiskach i kopalniach złota...Jednak podczas wędrówki, podziwiając piękno natury, niektórzy uczniowie natrafiali co chwilę na grzyby rosnące wzdłuż szlaku, chłopakom trafił się nawet spory okaz prawdziwka.

Podczas drogi powrotnej, już w autokarze, uczniowie mieli okazję sprawdzić co wiedzą o Górach Opawskich i ile zapamiętali z opowieści przewodnika, podczas przygotowanego przez nauczyciela przedmiotów zawodowych quizu.

Jowita Budzińska