Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Wycieczki do Krakowa, realizowane w ramach przedsięwzięcia: „Poznaj Polskę”

W dniach 15-16 listopada uczniowie klas 1 TG i 1 TOH, uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, realizowanej w ramach przedsięwzięcia: „Poznaj Polskę”, korzystając z wsparcia finansowego ze środków Ministra Edukacji i Nauki. Program wycieczki obfitował w wiele atrakcji miedzy innymi;odwiedziliśmy jeden z najstarszych klasztorów w Polsce, wspaniale położone na skale nad Wisłą benedyktyńskie opactwo w Tyńcu. Weszliśmy na Kopiec Kościuszki, z którego podziwialiśmy panoramę miasta, zwiedziliśmy Muzeum Kościuszkowskie. Zachwycaliśmy się ołtarzem Wita Stwosza w Kościele Mariackim oraz Sukiennicami. Podczas spaceru ulicami Krakowa zobaczyliśmy Planty, okno Papieskie, kościół franciszkański z witrażami Stanisława Wyspiańskiego, Collegium Maius czyli najstarszą siedzibę Akademii Krakowskiej. Dalszy spacer doprowadził nas na Wzgórze Wawelskie, gdzie zwiedziliśmy Katedrę koronacyjną królów polskich oraz Kryptę Wieszczów z sarkofagami A. Mickiewicza i J. Słowackiego. Po wejściu na wieżę dotykaliśmy serca słynnego Dzwonu Zygmunta. Następnie podczas spaceru po Wawelu widzieliśmy Pomnik Kościuszki, krużganki zamku, baszty oraz Smoczą Jamę. W doskonałych nastrojach i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Opola.

 

W dniach 22-23 listopada uczniowie klas 3 Psw, 3 Pku oraz 3 Gsw Branżowej Szkoły I Stopnia, uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, realizowanej w ramach przedsięwzięcia: „Poznaj Polskę”, korzystając z wsparcia finansowego ze środków Ministra Edukacji i Nauki. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny. Odwiedziliśmy między innymi jeden z najstarszych klasztorów w Polsce, wspaniale położone na skale nad Wisłą benedyktyńskie opactwo w Tyńcu. Zachwycaliśmy się ołtarzem Wita Stwosza w Kościele Mariackim, Sukiennicami oraz Wzgórzem Wawelskim, gdzie zwiedzimyKatedrę koronacyjną królów polskich im. św. Stanisława. Zobaczyliśmy w niej wspaniałe grobowce królewskie oraz Kryptę Wieszczów z sarkofagami A. Mickiewicza i J. Słowackiego. Po wejściu na wieżę podziwialiśmy słynny Dzwon Zygmunta. Podczas spaceru po Wawelu widzieliśmy Pomnik Kościuszki, krużganki zamku, baszty oraz Smoczą Jamę. Następnie kontynuowaliśmy spacer ulicami Krakowa - zobaczyliśmy Planty, okno Papieskie, kościół franciszkański z witrażami Stanisława Wyspiańskiego, Collegium Maius czyli najstarszą siedzibę Akademii Krakowskiej.Weszliśmy na Kopiec Kościuszki, z którego podziwialiśmy panoramę miasta oraz zwiedziliśmy Muzeum Kościuszkowskie. I tak nasza wycieczka dobiegała końca. W doskonałych nastrojach i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Opola.

CWAG Włącz duży kontrast