Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Szlakiem cukierni w Opolu oraz cukierkowe warsztaty w Bonomince

W dniu 7 października 2021r. uczniowie klasy 1 też (grupa cukiernicza) oraz klasy 2 psw (zawód cukiernik) realizując swoje pasje zawodowe uczestniczyli w wycieczce ulicami Opola, zapoznając się z rodzajami zakładów cukierniczych w mieście, ich asortymentem, ofertą handlową oraz maszynami i sprzętem branży cukierniczej. Odwiedziliśmy m.in.: cukiernię Malik, CMG Gagatek, Wytwórnię Pączków, Sopelek. Następnie docierając do Manufaktury Słodkości Bonominka braliśmy udział w słodkich warsztatach ręcznego robienia słodyczy.

 

Pani Ewa właścicielka Manufaktury podzieliła się z nami historią zawodu karmelarza oraz doświadczeniami związanymi z otwarciem słodkiego biznesu. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusji na temat produkcji i obróbki karmelu, a następnie własnoręcznie formowali lizaki, przegryzając cukierki ze „świeżej ręcznej produkcji”. Wszystkim uczestnikom udało się zrobić karmelowe słodkości, które pięknie zapakowane otrzymali na pamiątkę. Będąc w budynku Muzeum Śląska Opolskiego mieliśmy również okazję obejrzenia wystawy Starodruków, wzbogacając swoje doświadczenia z dziedziny kultury i sztuki. Opiekunami grup były panie: Jolanta Radwańska-Rawecka, Elżbieta Filipowicz.

CWAG Włącz duży kontrast