Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Konferencja inaugurująca i upowszechniająca działania w projekcie „ Wspólnymi siłami na czesko – polski rynek pracy”

25.09.2018 w naszej szkole odbyła się konferencja inaugurująca i upowszechniająca działania w projekcie „ Wspólnymi siłami na czesko – polski rynek pracy” w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska realizowanym wspólnie z partnerem wiodącym, którym jest Hotelova škola Vincenze Priessnitze a Obchodni Akademie z Jesenika . Uczestnikami byli przedstawiciele władz miast Opola i Jesenika, dyrektorzy szkół partnerskich i zaprzyjaźnionych , goście z Jesenika , nauczyciele oraz uczniowie obu szkół biorących udział w projekcie. Konferencja rozpoczęła się referatem „Rola projektów w rozwoju kompetencji uczniów szkół zawodowych, który w imieniu Pani dr Ireny Koszyk - Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Opolu, zaprezentowała Pani Bronisława Ogonowski kierownik Referatu Wspomagania i Strategii Edukacyjnej. Dyrektorzy szkół partnerskich w projekcie, pani Bożena Czapska-Czoch oraz pan Petr Prochazka, przedstawili cele oraz zrealizowane do tej pory wspólne działania . Wskazali również na pozytywny wpływ jaki realizacja projektu ma na uczestników, rozwój obu placówek oraz kształcenie zawodowe. Na zakończenie konferencji uczniowie zaprezentowali swoje nowo zdobyte umiejętności na pokazie carvingu.