Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Kursy języka polskiego w Opolu i języka czeskiego w Jeseniku

Kursami językowymi rozpoczęła się realizacja projektu „Wspólnymi siłami na czesko –polski rynek pracy” realizowanym w ramach programu Interreg VA. Grupa 20 uczestników projektu ze szkoły partnerskiej w Jeseniku przyjechała 19.03.2018 do Opola a 20 uczestniczek z naszej szkoły pojechało do Hotelowe školy Vincenze Priessnitza w Jeseniku. Kursy potrwają do 23.03.2018. Obie grupy oprócz podstaw języka partnera uczą się także zwrotów i wyrażeń dotyczących gastronomii, hotelarstwa i turystki , które mają im ułatwić komunikację podczas przyszłych kursów zawodowych. Kursy te będą odbywały się już w grupach mieszanych czesko-polskich. Poza nauką uczestnicy znajdują czas na zapoznanie się atrakcjami turystycznymi Opola i Jesenika.