Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Kurs barmański i sommelierski w Jeseniku

Uczestnicy projektu „ Wspólnymi siłami na czesko- polski rynek pracy” brali udział od 17.09 do 21.09. 2018 w kursie barmańskim i sommelierskim w Jeseniku . Podstawy technik barmańskich obejmowały zapoznanie się z podstawowym wyposażeniem baru, naukę posługiwania się różnego rodzaju shakerami oraz miksologię czyli sztukę łączenia ze sobą różnych składników. Okazuje się ,że smak napoju zależy nie tylko od proporcji poszczególnych składników ale też od kolejności mieszania ich ze sobą oraz temperatury. Umiejętności te były trenowane przede wszystkim na łączeniu ze sobą syropów, soków, napojów gazowanych, mleka i lodu. Podczas kursu sommelierskiego uczestniczki zapoznały się z rodzajami win, pochodzeniem ich nazwy, uczyły się prawidłowego serwowania , rozpoznawania gatunków win po wyglądzie, aromacie i smaku oraz dobierania ich do potraw. Profesjonalni sommelierzy po rozprowadzeniu próbki wina po jamie ustnej i podrażnieniu kubków smakowych, wypluwają je do specjalnych pojemników żeby zachować trzeźwość umysłu i zdolność do oceny i właśnie takie pojemniki pojawiły się na stołach podczas kursu. Następna grupa wyjeżdża na ten sam kurs w październiku , od 15.10 do 19.10.2018. Zdjęcia z zajęć i z pobytu w Jeseniku oraz aktualności dotyczące realizacji projektu można śledzić na facebooku https://www.facebook.com/Projekt-Cz-Pl-214863362583054/