Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Stypendium – „Marszałkowskie Talenty”

Najważniejsze informacje

1) Dla uczniów technikum i szkoły branżowej, którzy mają już osiągnięcia i chcą nadal rozwijać się w następujących dziedzinach: muzyka, plastyka, fotografia, teatr, film, literatura, taniec. Uczniowie ostatnich klas też są objęci tym programem. W chwili składania wniosku muszą być uczniami danej szkoły.

2) Pełnoletni uczniowie mogą zgłaszać się samodzielnie (wymagane zameldowanie na terenie woj. opolskiego); kandydatów mogą też zgłaszać szkoły, instytucje kultury i stowarzyszenia twórcze – wzór wniosku oraz pełna treść regulaminu stypendium w linku: http://bip.opolskie.pl/2018/02/nabor-wnioskow-o-przyznanie-stypendium-marszalka-wojewodztwa-opolskiego-w-dziedzinie-tworczosci-artystycznej-marszalkowskie-talenty-2/

3) W przypadku zgłoszeń dokonywanych przez szkołę prosimy pamiętać o wcześniejszym złożeniu tekstu wniosku do zapoznania się i przedstawieniu dokumentów potwierdzających wpisane dane.

4) Wysokość stypendium dla jednego ucznia wynosi 7600 zł. Jeżeli kandydatura ucznia zostanie przyjęta, to kwota wypłacana jest po podpisaniu umowy.

5) Stypendia przyznaje się na realizację programu związanego z twórczością artystyczną z dziedzin wymienionych w pkt. 1. Stypendium można też przeznaczyć na uczestnictwo w warsztatach, kursach i szkoleniach (na terenie województwa opolskiego).

6) Realizacja stypendium musi zakończyć się w roku 2018. Po zakończeniu programu, stypendysta składa wymagane sprawozdanie merytoryczne.

7) Termin składania wniosków upływa 9 marca 2018 r. o godz. 15.30. Miejsce składania wniosków: Kancelaria Ogólna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w Opolu, ul. Piastowska 14 lub w sekretariacie Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki, ul. Żeromskiego 3 w Opolu.