Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Praktyka na Cyprze

„Pracowitość i pokora to droga do sukcesu” Takie hasło towarzyszy nowemu projektowi FRSE "Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, który jest realizowany w naszej szkole. Pierwsza grupa stażystów wróciła właśnie z miesięcznych praktyk na Cyprze. Wszyscy odbywali praktyki w Elias Beach Hotel w Limassol , jednym z najlepiej ocenianych przez gości ośrodku w tej miejscowości.

Staż odbywali zgodnie ze swoim kierunkiem kształcenia w kuchni, restauracji, recepcji oraz w służbie pięter. Dzięki swojej pracowitości, pozbyciu się barier językowych oraz uśmiechowi nie schodzącemu z twarzy zdobyli sobie uznanie przełożonych, współpracowników, a także gości hotelowych. Ich zaangażowanie i szybkie opanowanie niezbędnej wiedzy i umiejętności zostało docenione przez pracodawców.

Stażyści mieli również możliwość poznania uroków wyspy oraz zabytków archeologicznych należących do najstarszych w Europie np.: starożytne ruiny Kourion wraz z jedynym na Cyprze tak starym stadionem, przepiękne mozaiki w Pafos, czy średniowieczny zamek Kolossi. Wszystkich zachwyciło mityczne miejsce narodzin Afrodyty, lazurowe wybrzeże i piaszczysta plaża w Agia Napa oraz wodospady Kaledonia w górach Troodos. W programie wycieczek znalazła się też Nicosia – stolica Cypru gdzie w Muzeum Archeologicznym stażyści mogli zobaczyć unikalne eksponaty dziedzictwa Cypru pochodzące z różnych epok.

Wolne chwile wszyscy spędzali razem lub w towarzystwie swoich cypryjskich przyjaciół odwiedzając urokliwe miejsca w Limassol, spacerując po plażach i kąpiąc się w wodach Morza Śródziemnego. Do kraju wrócili pełni wrażeń i nowych doświadczeń i przyjaźni, wierząc że jeszcze kiedyś powrócą na Cypr.