Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Tydzień Chleba na Zakwasie w Szkole 2012

Jakiś czas temu pojawiła się moda na niejedzenie chleba. Panuje opinia, że pieczywo jest głównym winowajcą nadwagi i otyłości. Co ciekawe, spożycie pieczywa spada, podczas gdy ludzi otyłych przybywa…

Jak wynika z badań chleb- szczególnie bogaty w błonnik, razowy jest jednym z elementów zwalczających otyłość. Owszem, może tuczyć, gdy jest spożywany w nadmiarze, a do tego niewłaściwie dobrany (biały, pulchny). Jednak jedzenie chleba zmniejsza uczucie głodu, a tyjemy od tego, co kładziemy na chleb – tłuste wędliny, pasty, pasztety.

Uczestnicy, podobnie jak rok wcześniej, mieli okazję m.in. poznać sposób wypiekania tradycyjnego chleba oraz uświadomić sobie, dlaczego żywność naturalna jest najbardziej odpowiednia dla człowieka. Przeprowadzone w szkole zajęcia i konkursy umożliwiły uczniom zdobycie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju, wpływu środowiska na zdrowie, wartości odżywczych chleba i jego właściwości zdrowotnych, a także podkreślały konieczność szacunku dla chleba oraz przybliżały wartość chleba, także w ujęciu tradycyjnym.

CWAG Włącz duży kontrast