Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Nie zabrakło nas na Dniach Otwartych Politechniki Opolskiej!

3 kwietnia 2014r., uczniowie klas 1tżh i 3tg/tot wraz z nauczycielami (E. Filipowicz, J. Radwańską-Rawecką, M. Karbowiak, M. Makos) uczestniczyli w Dniach Otwartych Politechniki Opolskiej. Wśród bogatej oferty jaką przygotowano braliśmy udział w:

- warsztatach poświęconych organizacji transportu wraz z obiegiem dokumentów przygotowanych przez Studenckie Koło Naukowe LogPoint z Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki. Warsztaty poprowadzono w formie gry planszowej (przydała się wiedza z przedmiotu gospodarka magazynowa - wypełnianie faktur i dokumentów magazynowych),

- wykładzie poświęconemu zdrowemu stylowi życia pt.: ”Ona piękna, on pełen energii, czyli jak się odżywiać”, gdzie poszerzaliśmy swoją wiedzę o składnikach odżywczych, a także zapoznaliśmy się z najnowszymi metodami pomiaru BMI, tkanki tłuszczowej i wody w organizmie,

- wykładzie i pokazie dotyczącym Modelowania grafiki 3D w programie Blender,

- pokazie rekonfigurowalnego pojazdu kołowego - mechanicznego Kameleona, zgłębiając tajniki energochłonności i energooszczędności, dowiadując się jak ekonomicznie i ekologicznie jeździć oraz pokazie dotyczącym wirtualnych przyrządów pomiarowych i tworzeniu modeli 3D

- zwiedzaniu sal dydaktycznych i laboratoryjnych na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka zapoznając się ze specjalistycznym sprzętem, wyposażeniem oraz uczestnicząc w pokazie właściwości zimnego azotu

- na zakończenie przedstawicielki klasy 1 tżh wzięły udział w konkursie „Bieg w kasku”, organizowanym tylko dla płci pięknej, w którym wygrały sportowe T-shirty. Gratulujemy!

Atrakcji było wiele, ze spotkania przywieźliśmy nową pomoc dydaktyczną - mikroskop, który przyda się w odkrywaniu świata „mikro”. Wizyta na Uczelni umożliwiła nam szerzenie wiedzy, ale także budziła pasję i zainteresowania, a wszystko w bardzo sprzyjającej dla nauki przyjemnej atmosferze.

Dziękujemy organizatorom tego spotkania.

Poniżej linki do zdjęć i filmików.

galeria 1

galeria 2

filmik 1

filmik 2

CWAG Włącz duży kontrast