Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Warsztaty na Politechnice Opolskiej

W dniu 29.10.2021r uczniowie klasy 2Ptg uczestniczyli w warsztatach zawodowych zorganizowanych na Politechnice Opolskiej pn. „ Bomba niewybuchowa czyli witaminowa”, na których zgłębiali wiedzę na temat owoców i warzyw przyrządzając soki o konkretnych właściwościach np. poprawiające stan skóry czy detoksykujące. Po przygotowaniu soków odbyła się degustacja i wspólne omówienie walorów smakowych. Następnie uczniowie uczestniczyli w „Turnieju wiedzy żywieniowej Kalormania”, którego zasady opierały się na znanej grze „Milionerzy”, a tematyka dotyczyła szeroko pojętej wiedzy żywieniowej. Zabawa polegała na wytypowaniu w drodze eliminacji ucznia, który wskazywał poprawne odpowiedzi i otrzymywał za nie 20 kcal, gdy popełnił błąd oddawał 10 kcal.

 

W trakcie swojej gry uczeń miał do dyspozycji trzy koła ratunkowe: pytanie do publiczności, którą byli koledzy i koleżanki z klasy, 50:50, telefon do przyjaciela. Po zakończeniu gry uczestnik w nagrodę otrzymywał produkt spożywczy o wartości żywieniowej odpowiadającej ilości zebranych kcal. Warsztaty przyniosły wiele zabawy i uśmiechu, weryfikowały zdobytą już wiedzę, uczyły to co jeszcze nie poznane, zgłębiały i poszerzały zainteresowania uczniów. Na zakończenie spotkania zostaliśmy oprowadzeni po salach dydaktycznych wydziałów uczelni zapoznając się z ofertą kierunków oraz ich działalnością naukowo -dydaktyczną. Opiekunami wycieczki były panie: Elżbieta Filipowicz, Joanna Pater.

CWAG Włącz duży kontrast