Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Wysokie miejsca Błażeja Dębskiego w ogólnopolskich olimpiadach mitologicznych

 

Błażeja Dębskiego, ucznia klasy IV tot, fascynuje świat mitologicznych bogów. W listopadzie 2019 roku sprawdził swoją wiedzę w dwóch ogólnopolskich olimpiadach mitologicznych zorganizowanych przez łódzki Olimp School. W obydwóch został sklasyfikowany na wysokich pozycjach. W VI edycji olimpiady ogólnopolskiej z mitologii skandynawskiej, w której udział wzięło 174 uczniów, Błażej zajął 5 miejsce.

Od komisu do mitologii

Wszystko zaczęło się od komiksów – przyznaje Błażej: Moje zainteresowania mitologią skandynawską rozpoczęły się od lektury komiksów wydawnictwa „Marvel” o superbohaterze Thorze z rysunkami Oliviera Coipel’a i scenariuszem Josepha Michaela Straczyńskiego. Świat Asgarda i bogów nordyckich zafascynował mnie i „z miejsca” zdobył moje serce. Dlatego postanowiłem rozszerzyć swoją wiedzę, zagłębiając się w podania mitologiczne. Błażej prezentował dużą wiedzę mitologiczną podczas zajęć języka polskiego z panem Markiem Boduszem. Dlatego, kiedy do szkoły przyszło zaproszenie na olimpiadę, nauczyciel wiedział do kogo się zwrócić.

Fascynują nie tylko bogowie nordyccy

Błażej wziął udział także w ogólnopolskiej olimpiadzie z mitologii greckiej i rzymskiej i tam również zajął wysokie - jedenaste- miejsce spośród 844 uczniów, którzy zmagali się z testem.

To jeszcze nie koniec

Kolejna edycja olimpiady odbędzie się w marcu br. Błażej deklaruje, że powalczy o jeszcze wyższe miejsce. Będziemy trzymać kciuki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.