Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

I Wojewódzki Konkurs „Świąteczny Stół Bożonarodzeniowy”

12 grudnia 2018 roku w hotelu ,,Solidaris" odbył się I Wojewódzki Konkurs „Świąteczny Stół Bożonarodzeniowy”. II miejsce zdobyły uczennice naszej szkoły z klasy trzeciej A i B TG - Paulina Gabor i Marta Ogrodnik przygotowywane do konkursu przez nauczyciela przedmiotów branży gastronomicznej Alicję Świczewską-Koss. W konkursie brała również udział Weronika Tomal. Dziewczyny spisały się doskonale. Konkursowi przyświecały następujące cele: kultywowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie zainteresowań uczniów i doskonalenie ich umiejętności, rozbudzanie inicjatywy i kreatywnego myślenia, upowszechnianie wzorów estetycznego i dekoracyjnego nakrywania stołów. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu we współpracy z ,,hotelem" Solidaris. Patronat nad konkursem objęło starostwo powiatowe w Kędzierzynie – Koźlu.

W konkursie wzięło udział osiem zespołów, w tym sześć złożonych z uczniów szkół oraz przedstawiciele dwóch restauracji. Uczniowie oraz restauratorzy rywalizowali ze sobą w konkurencji polegającej na zaaranżowaniu stołu związanego tematycznie ze świętami Bożego Narodzenia. Przy ocenie stołu były brane pod uwagę: pomysłowość i oryginalność elementu dekoracyjnego stołu, estetyka i elegancja, dobór nakrycia i dekoracji do tematyki, dobór zastawy i bielizny stołowej, ułożenie zastawy zgodnie z przygotowanym menu i przyjętymi zasadami nakrywania stołu oraz efekt końcowy. Prace oceniane były przez komisję, której przewodniczyła starosta powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego Małgorzata Tudaj, w jury zasiedli również przedstawiciele mediów oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych z każdej z uczestniczących w konkursie szkół.

Bardzo podobała nam się idea tej rywalizacji. Dziękujemy organizatorom za przygotowadzenie konkursu. W przyszłym roku również weźmiemy w nim udział.