Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

I miejsce w II Turnieju Kulinarnym – Opolska Kuchnia Smaków

W dniu 1 czerwca Katedra Inżynierii Biosystemów Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki wraz z Wydziałem Inżynierii Systemów Technicznych w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowały II Turniej Kulinarny – Opolska Kuchnia Smaków, który odbył się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji – Ludowym Klubie Jeździeckim Lewada w Zakrzowie na terenie powiatu kędzierzyńsko - kozielskiego. Konkurs przeznaczony był dla szkół o profilu gastronomicznym i technologii żywności z województwa opolskiego.

 

Motywem przewodnim turnieju było ,,wiosenne grilowanie”. W konkursie I miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu w składzie: Amanda Owsiany, Gabriela Supron, Julia Szlensog uczennice klasy 2aTG - pod kierunkiem Joanny Pater, II miejsce Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie -Koźlu, a III miejsce Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach.

Więcej zdjęć na stronie www.po.opole.pl/index.php?mod=gallery;1553;2017#prettyPhoto