Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Zajęcia laboratoryjne w ramach projektu "RZPWE opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy"

W ramach projektu "RZPWE opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy" w dniu 29 marca br. 9 uczennic kształcących się w kierunku technika technologii żywności wzięło udział w zajęciach laboratoryjnych.
Przeprowadzone były przez praktyka w zawodzie, który na co dzień pracuje w laboratorium zakładu produkcyjnego Nutricia w Opolu. Przybliżył on w przystępny i ciekawy sposób następujące zagadnienia związane z branżą gastronomiczną:


* Witamina C - jej właściwości, jaki ma wpływ na zdrowie człowieka, źródła witaminy C, jak ją się wykorzystuje w przemyśle spożywczym, kwasowość, a kwaśność produktów spożywczych;
* Sól kuchenna -budowa chemiczna cząsteczki soli, zastosowanie w przemyśle i nie tylko, źródła soli i dzienne spożycie przez człowieka;
* Tłuszcze - podział, zastosowanie, wpływ na człowieka, czy możemy prawidłowo funkcjonować na diecie bez tłuszczu;
* Skrobia - rodzaje, właściwości, wykorzystanie w przemyśle spożywczym i nie tylko, wpływ na człowieka.
W myśl zasady, że nauczanie przez doświadczanie jest efektywniejsze, uczennicom z każdym kolejnym ćwiczeniem szło sprawniej i uzyskiwały wiedzę, którą mogły wykorzystać w kolejnych doświadczeniach. Kontynuacją udziału w zajęciach laboratoryjnych będzie odpłatny staż w zakładach pracy.