Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Konferencja Samorządów Uczniowskich „To zaszło za daleko. Przemoc rówieśnicza – interwencja i profilaktyka szkolna"

20 grudnia trójka uczniów reprezentujących nasza szkołę wraz z opiekunem samorządu Patrycją Mazurkiewicz wzięła udział w 17. Konferencji Samorządów Uczniowskich. Tematem tegorocznej konferencji była przemoc rówieśnicza. Istotę problemu przedstawił dr hab. Tomasz Grzyb- psycholog społeczny, profesor Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Zwrócił on szczególną uwagę na rodzaje przemocy, jej wpływ oraz skutki. Po wykładzie uczestnicy konferencji obejrzeli holenderski film „Żałuje" (2013) który przedstawia problemy ofiar przemocy rówieśniczej. Ostatnim punktem programu była dyskusja podczas której uczestnicy wypowiadali się na temat problemów młodzieży, przyczyn przemocy oraz sposobów jej przeciwdziałania.