Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Lekcja otwarta wypieku i zdobienia pierników

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia 12 grudnia odbyła się w pracowniach gastronomicznych lekcja otwarta wypieku i zdobienia pierników. Uczniowie z sąsiadującej szkoły podstawowej wraz z Panią Marią Liskowicz, mieli okazję pod okiem starszych koleżanek i kolegów nauczyć się dekorowania tych symbolicznych ciastek, co sprawiło wszystkim wiele przyjemności. Nazwa ciasta wywodzi się od staropolskiego słowa "pierny", czyli pieprzny. Jak to zwykle bywa, "diabeł tkwi w szczegółach". I choć ich skład nie jest wyszukany, bo to twarde ciemnobrązowe ciasto sporządza się z mieszaniny mąki pszennej , mąki żytniej, mleka, jajek, cukru i miodu, to charakteru dodają mu przyprawy: cynamon, imbir, goździki, kardamon, gałka muszkatołowa, ziele angielskie, czarny pieprz, a nawet anyż.

Uczniowie klas 3 tż oraz 3 btg pod okiem nauczycielek J. Pater i M.Makos sporządzili dzień wcześniej ciasto piernikowe, by sfermentowało. Podczas gdy pierniczki, korzenne ciasteczka z białą czekoladą oraz aromatyczne marchewkowe muffinki z kardamonem wypiekały się, nasi goście ze szkoły podstawowej spędzili czas w towarzystwie naszych uczniów kształcących się na kierunkach turystycznym i hotelarskim. Malowanie twarzy, zabawy z animatorami, sztuczki tworzenia figurek z balonów były atrakcyjnym przerywnikiem, po czym nastąpiło dekorowanie. Był czas na improwizacje i na precyzyjne tworzenie dekoracji. Ile osób- tyle pomysłów! Zobaczcie sami :-) Warto też wspomnieć, że dziś to głównie tradycja, ale kiedyś, w XVII wieku sprzedawano w Polsce pierniki w aptekach jako skuteczny lek na wiele chorób. Był, podobnie jak w innych krajach, symbolem dobrobytu i wysokiego statusu społecznego.