Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Dekorowanie pierników świątecznych to świetna zabawa!

3 grudnia 2018 r. dzieci z Publicznego Przedszkola nr 24 w Opolu zostały zaproszone do naszej szkoły na warsztaty kulinarne pt. "Pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników". Tym razem to uczniowie z klasy 3atg wystąpili w roli nauczycieli. Uczniowie przekazali przedszkolakom tajniki sporządzenia i wałkowania ciasta. Dzieci z wielką radością wycinały foremkami świąteczne kształty.

Podczas gdy pierniki wypiekały się, dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez animatorów z klas czwartych o kierunku Technik Obsługi Turystycznej. Po zabawach ruchowych i malowaniu twarzy dzieci przystąpiły do dekorowania upieczonych pierników. Przedszkolaki wykorzystały lukier i kolorowe posypki. Część gotowych już pierniczków znalazła się w przygotowanych wcześniej pudełeczkach a część wylądowała w brzuszkach przedszkolaków.
Wesołych Świąt!