Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

LEKCJE Z MISTRZEM KULINARNYM ROBERTEM SOWĄ

W dniu 20.11.2018 r. w naszej szkole gościł bardzo znany i doceniany autorytet w dziedzinie sztuki kulinarnej – Robert Sowa wraz z ekipą kucharzy – K. Baranowskim oraz K. Kornaszewskim, którzy wspólnie poprowadzili Warsztaty Kulinarne pod hasłem: „Profesjonaliści w kuchni – przygotowanie do kariery”. Inicjatorem spotkania a zarazem sponsorem była firma Prymat, na czele z koordynatorem ds. marketingu p. F. Lato.

Po uroczystym przywitaniu o godz.9.00 rozpoczęła się pierwsza tura warsztatów. Uczniowie pod czujnym okiem szefów kuchni przygotowali poniższe dania:
- zupa hiszpańska z chorizo, oliwkami i kolendrą,
- pierś z kaczki z jabłkami i rodzynkami,
- kardamonowy torcik bezowy z kremem waniliowym i owocami.

W warsztatach kulinarnych uczestniczyło 40 uczniów z klas 3 BTG, 3 ATG oraz 2 ku. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wykonanych przez siebie potraw. Takie wydarzenie to wspaniała i niezapomniana lekcja na żywo, sprzyjająca kreowaniu pomysłów kulinarnych i szlifowaniu umiejętności zawodowych. W ramach zaproszenia i uczestnictwa w warsztatach nasza szkoła otrzymała jedno miejsce do konkursu Roberta Sowy” Kulinarny Talent”, który odbędzie się 28 marca 2019 r. podczas Targów Euro Gastro w Warszawie.