Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

„Przygotowanie do kariery”

„Przygotowanie do kariery” - to warsztaty prowadzone przez Roberta Sowę, organizowane we współpracy z firmą Prymat. Podczas spotkań młodzi adepci sztuki kulinarnej dowiedzą się m.in.: jak łączyć ze sobą produkty, jak przyprawiać, żeby wydobyć i podkreślić smak przyrządzanych potraw. Wiedzę na ten temat uczniowie zdobywają od samego Roberta Sowy, jednego z najbardziej utalentowanych szefów kuchni w Polsce, znanego restauratora oraz osobowości medialnej.

Formuła warsztatów: 20.11.2018 r

O godzinie 9:00 zaczynamy pierwszą turę warsztatów. Uczniowie wraz z Robertem Sową i 2 szefami kuchni przygotowują w podgrupach trzy dania. W tegorocznej edycji są to:
- zupa hiszpańska z chorizo, oliwkami i kolendrą
- pierś z kaczki z jabłkami i rodzynkami
- kardamonowy torcik bezowy z kremem waniliowym i owocami.

Jedna tura warsztatów trwa ok 1,5 godziny.

Około godziny 10:30 rozpoczynamy drugą turę warsztatów, która wygląda analogicznie do pierwszej. Ilość uczniów biorąca udział w warsztatach to 42 osoby. Uczniowie uczestniczą w degustacji przygotowywanych przez siebie dań.

Wszystkie szkoły, w których odbywają się warsztaty dostają jedno miejsce w finale autorskiego konkursu Roberta Sowy „Kulinarny Talent 2019”. Odbędzie się on 28 marca 2019 roku podczas targów EuroGastro.

W ramach warsztatów „Przygotowanie do kariery” uczniowie otrzymają fartuszki dla icertyfikaty, a szkoła zapas przypraw i produktów Prymat GastroLine.