Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Światowy Dzień Oszczędzania

W dniu 31 października społeczność międzynarodowa obchodzi Światowy Dzień Oszczędzania. W związku z tym, w ostatnich dniach października w wielu krajach są prowadzone akcje edukacyjne uświadamiające opinii publicznej, jak ważne dla sytuacji życiowej jest oszczędne gospodarowanie pieniędzmi. Jest to jedna z najstarszych inicjatyw edukacyjnych na świecie, jej inicjatorami w 1929 roku byli przedstawiciele największych europejskich banków.

Do 2016 roku w Polsce oszczędzało regularnie mniej niż 50% Polaków, co uplasowało nas to „na końcu stawki”. Sytuacja powoli pozytywnie się zmienia. Chcemy mieć udział w pozytywnych zmianach i poprawić statystyki, dlatego jak co roku włączamy się w obchody Światowego Dnia Oszczędzania. Będziemy promować ideę szeroko pojętego oszczędzania, przyozdobimy szkołę „prooszczędnościowymi” hasłami, wyemitujemy filmy i prezentacje na temat ekonomicznego gospodarowania środkami finansowymi, wysłuchamy opinii i rad ekspertów, weźmiemy udział w warsztatach… i co jeszcze? Rozdamy słodkie i atrakcyjne nagrody dla chętnych , którzy zabłysną w konkursie „Oszczędzaj i inwestuj” na Instagramie szkoły. Będzie się działo…

Regulamin konkursu „Oszczędzaj i inwestuj”:

1. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń ZSZ Nr 4 po wejściu na szkolnego Instagrama.

2. Uczeń może rozwiązać quiz tylko raz.

3. Quiz jest dostępny na instagramie od 29 października do 5 listopada 2018.

4. Uczniowie zostają poinformowani o konkursie poprzez instagrama oraz stronę internetową szkoły. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy konkursu.

5. Quiz składa się z 8 pytań konkursowych.

6. Zwycięzców wyłonią organizatorzy konkursu Monika Malorny, Patrycja Kiermaszek oraz Daria Okrajni.

7. Wyniki quizu zostaną ogłoszone 13.11.2018. 8. Kryteria brane pod uwagę przy wyłonieniu zwycięzców quizu: 

- liczba trafnych odpowiedzi,

- kolejność zgłoszeń do konkursu.

9. Przez zgłoszenie się do konkursu rozumie się zalogowanie na Instagrama oraz rozwiązanie quizu.

10. Uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie i zdobędą ponad 50% otrzymają: 

- dodatnie punkty zgodnie z punktowym systemem oceniania zachowania

11. Uczniowie którzy zdobędą 100% poprawnych odpowiedzi otrzymają: 

- ocenę bardzo dobrą z aktywności: z przedmiotu PDG lub PDE

12. Lista uczniów, którzy zdobędą ponad 50% zostanie opublikowana na Instagramie oraz stronie Internetowej szkoły z wykorzystaniem Nicków.

13. Uczeń z najlepszym wynikiem otrzyma atrakcyjną nagrodę - pendrive.

Monika Malorny Elżbieta Sima Daria Okrajni Organizatorzy ŚDO