Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

4 października - Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, który ma na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomić, że zwierzę to istota żywa i ma swoje prawa. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji na cześć św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii, natomiast cały październik ustanowiony został przez organizację ekologiczne Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ogłoszonym na szkolnym facebooku „Pokaż nam swojego pupila” na najsympatyczniejsze zdjęcia waszych pupili.

Tak jak w zeszłym roku chcemy również pomóc bezdomnym, skrzywdzonym przez ludzi zwierzętom. Prosimy o przynoszenie karmy dla zwierząt do sali 101 (przez cały październik, w sali będzie oznakowany kosz na dary), które zostaną przekazane Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami.