Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Pokoju

Zatrzymaj się o 12 w południe i dołącz do ludzi na całym świecie w minutę ciszy dla pokoju. 21 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pokoju, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem święta jest zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na potrzebę przestrzegania pokoju.

Międzynarodowy Dzień Pokoju to czas globalnego zawieszenia broni i wyrzeczenia się przemocy, a obchody, według ONZ, powinny stanowić zachętę dla wszystkich krajów do powstrzymania się od wszelkich aktów wrogości. Hasłem tegorocznego dnia pokoju jest- „Prawo do pokoju- Powszechna Deklaracja Praw Człowieka” W związku z Międzynarodowym Dniem Pokoju, agendy ONZ, a także organizacje międzynarodowe i lokalne z całego świata, organizują liczne imprezy, wykłady i seminaria. W wielu szkołach i instytucjach Dzień Pokoju upamiętnia się chwilą ciszy, organizowane są też pokojowe marsze i konferencje.

My także, włączamy się w obchody tego pięknego święta. Uczniowie, na specjalnie przygotowanych zajęciach z wychowawcą oraz z prezentacji w holu szkolnym mogą dowiedzieć się więcej na temat Międzynarodowego Dnia Pokoju.

O godzinie 1200 ( 21.09 -piątek) uczcimy wszyscy to święto minutą ciszy dla pokoju. Jedna minuta to niewiele, lecz dla każdego z nas i dla całej ludzkości może być jak iskra, która rozpala w nas ogień, aby zaangażować się w Pokój ponad wszelkie różnice i przyczynić się do budowania Kultury Pokoju.