Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Wypieki kuchni francuskiej w ramach obchodów Tygodnia Francuskiego w Opolu

11 kwietnia br. po raz kolejny do naszej szkoły zawitały przedszkolaki, z którymi uczniowie technikum sporządzali wypieki kuchni francuskiej w ramach obchodów Tygodnia Francuskiego w Opolu. Czasu nie było zbyt wiele, ale dzieci poważnie podeszły do zadania. Chciały nie tylko pomagać, ale także dowiedzieć się ciekawostek na temat wykorzystywanych surowców i półproduktów wchodzących w skład słodkich i wytrawnych wypieków.

Przystąpili do pracy zgodnie z zasadami higieny, których przestrzegają także w przedszkolu. Najpierw zapoznawali się z recepturami na francuskie smakołyki, naważali surowce, przygotowywali je do produkcji, przesiewali, siekali, łączyli, mieszali, formowali, wypiekali i wykańczali...

A gotowe zabrali do przedszkola, by wspólnie z kolegami i koleżankami, którzy nie uczestniczyli w zajęciach- pałaszować i przechwalać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami.

Dla naszych uczniów to nie tylko utrwalenie materiału z podstawy programowej, ale także rozwijanie kompetencji społecznych.