Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Spotkanie z Konsulem USA Walterem Braunohler’em

15 listopada młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z Konsulem USA w Krakowie Walterem Braunohler’em w Liceum Ogólnokształcącym nr3 w Opolu. Konsul przedstawił zasady uzyskiwania wizy oraz zachęcił obecnych do uczestnictwa w programie SummerWork and Travel. W ramach tego programu każdego roku tysiące polskich studentów korzysta z możliwości wakacyjnego wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, podejmując sezonową pracę w różnych sektorach gospodarki.

Program ten umożliwia młodzieży z całego świata poznanie tego wielkiego i pięknego kraju, nawiązanie międzynarodowych przyjaźni, rozwijanie umiejętności językowych i zdobycie doświadczenia. W ramach programu studenci najczęściej zatrudniani są w turystyce: w parkach narodowych, restauracjach, hotelach, obozach młodzieżowych na terenie całego kraju.

Po wystąpieniu Konsula propozycję wyjazdów do USA przedstawiła reprezentantka programu CampLeader Angelika Hajdasz. Program tenpodobnie jak Work and Travel ułatwia młodym ludziom wyjazd do Stanów Zjednoczonych na wakacje. Jest szansą na poznanie ludzi z całego świata, zwiedzenie USA oraz podszlifowanie angielskiego.

Po spotkaniu Konsul poświęcił chwilę uczniom naszej szkoły odpowiadając na pytania dotyczące jego kariery jako konsul oraz jego prywatnego życia.