Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

POKAZ KULINARNY

W dniu 4.11.2014 r. oraz 2.12.2014 r. w naszej szkole odbyły się PRZEPYSZNE pokazy kulinarne, których tematem były "Podstawowe techniki i metody obróbki cieplnej w piecu konwekcyjnym". Uczniowie klas 1atg, 1btg, 3PC oraz 4tż mieli możliwość poznać i zgłębić wiedzę dotyczącą obróbki termicznej potraw.

Pan Daniel Sielicki – kucharz z firmy Rational na początku udzielił krótkiej instrukcji obsługi pieca uczniom, którzy mogli sami zaprogramować urządzenie, a następnie przy asyście uczniów oraz ciekawym opowiadaniu zdradzającym tajniki kuchni, kucharz przygotowywał dla nas różne dania i potrawy.

W trakcie spotkania uczniowie odpowiadali na pytania, które wynagradzane były podarunkami od firmy.

Bogactwo przyrządzonych dań nie miało końca..... warzywa grillowane, mięsa pieczone, warzywa gotowane, bułeczki, kluseczki... same pyszności. Współpraca zaowocowała, uczniowie bardzo zadowoleni, prowadzący też :)

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania w przyszłym roku szkolnym.