Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU EDUKO BARDZO MŁODA KULTURA 2019-2021 ”HISTORIA ŚLĄSKA OD KUCHNI”

Gospodarzem spotkania, które odbyło się 28.10.2021 r. była pani Bożena Czapska- Czoch- dyrektor ZSZ nr 4 w Opolu. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele partnerów projektu: pani Magdalena Julia Gleń- dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie, wraz z paniami z Klubu Seniora oraz pan Patryk Buchta – kucharz, właściciel „Pracowni Smaków” w Jełowej. Wśród zaproszonych gości była również pani Justyna Osiecka –Sułek z Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego z prelekcją dotyczącą specjałów na liście produktów lokalnych regionu opolskiego. Koordynator projektu, nauczyciel ZSZ nr 4 w Opolu, pani Alicja Świczewska –Koss podsumowała wydarzenia projektowe. Uczniowie uczestniczący w projekcie otrzymali dyplomy i egzemplarze „Przepiśnika śląskiego”. Wręczono również dyplomy i nagrody rzeczowe na zakończenie akcji „Prześlij przepis”:

I miejsce przyznano pani Adeli S. z Klubu Seniora w Popielowie za przepis na poncz do przełożenia ciasta biszkoptowego,
II miejsce zajęła Aurelia z ZSZ nr 4 za kołołc na maślunce,
III miejsce przyznano Oliwierowi z ZSZ nr 4 za polewkę,
a dwa wyróżnienia otrzymała Laura z ZSZ nr 4 za tort Michałek i Kuba z ZSZ nr 4 za przepis na sernik królewski.

Nagrodzonym gratulujemy!

Przepisy zostały umieszczone w wydanym w ramach projektu „Przepiśniku śląskim”. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i snucia planów do dalszej współpracy. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom zaangażowanym w realizację działań projektowych: pani Annie Pander –Błońskiej, pani Małgorzacie Wrzód, pani Małgorzacie Świczewskiej, pani Małgorzacie Czech, pani Patrycji Mazurkiewicz oraz pani Marlenie Karbowiak.

CWAG Włącz duży kontrast