Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Brązowa tarcza dla Publicznego Technikum nr 2 w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw” 2017!

 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Publiczne Technikum nr 2 w Opolu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2017".

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 nasza szkoła znalazła się na 4 miejscu wśród techników z miasta Opola oraz na 10 miejscu wśród szkół technicznych Opolszczyzny otrzymując tytuł „Brązowej” Szkoły 2017!

Do oceny techników zastosowano cztery kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%),wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%),wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy zasadami, najlepsze w kraju szkoły mają prawo używać w 2017 roku tytułu honorowego „Złotej”, „Srebrnej” lub „Brązowej” Szkoły 2017 i graficznego znaku tarczy, będącego potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły.

Zdobycie miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych szkól technicznych Opolszczyzny jest dla nas powodem do dumy, ale i wyzwaniem na przyszłość.

Gratulujemy kadrze i uczniom!

CWAG Włącz duży kontrast