Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Joanna Strzelecka

Joasia – nowa uczennica, drugoklasistka, drobna i delikatna osoba. Jednocześnie duży talent i indywidualność. Jak każdy artysta i oczywiście przyszła gwiazda polskiej muzyki, ma silną osobowość, jasno wytyczone cele, na swoim koncie mniejsze i większe sukcesy. Jest również osobą z bardzo pogodnym usposobieniem i ogromnym poczuciem humoru.

„Nazywam się Joanna Strzelecka i mam 17 lat. Pisze wiersze i piosenki. Śpiewam i mam za sobą udział w wielu różnych konkursach. Wiążą się z tym moje sukcesy - zajęcie 1 lub 2 miejsca (2 miejsce konkurs "Mam talent", 3 miejsce Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Śpiewajmy Razem, i dwukrotnie 1 miejsce Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Śpiewajmy Razem). Śpiewam bo daje mi to dużo radości i przyjemności . Muzyka to moja pasja i dlatego ciągle realizuję swoje marzenia związane z rozpoczęciem kariery muzycznej.

 

Pisanie tekstów daje mi ulgę w chwilach gdy czuję się źle lub wręcz przeciwnie – gdy jestem szczęśliwa, gdy czuję, że wszystko może mi się udać. Dzięki temu mogę wyrzucić z siebie wszystkie uczucia, o których nie powiedziałabym nikomu wprost z różnych powodów. Człowiek nie zawsze ma w sobie tyle siły, żeby rozmawiać z drugą osobą wprost. Wiem, że nie jestem jedyną osobą naszej szkole, dla, której muzyka i śpiew jest odskocznią od rzeczywistości albo czasem jej uzupełnieniem. Myślę jednak, że każdy z nas inaczej podchodzi do swojej pasji. Dlatego chciałabym żeby moje umiejętności mogło poznać jak najwięcej osób wokół mnie.”

Miło mi poinformować uczniów naszej szkoły, że Joasia została laureatką szkolnego konkursu poetyckiego, organizowanego w bibliotece szkolnej z okazji Światowego Dnia Poezji. Poniżej możecie przeczytać wiersz autorstwa Joasi.

„OSZUSTWO Nie rozumiem ludzi, dlaczego tak ranią?
Dlaczego jak coś mówią – prosto w oczy kłamią?
Nie rozumiem tego, że mają satysfakcję
Albo po prostu myślą, że jednak mają rację.
Po co im to jest? Czy to jest jakiś gest?
Ja mam tego dość i tylu wylanych łez.
Gdy my jesteśmy smutni, oni czerpią z tego radość
Może to się dzieje przez tą chorą zazdrość.
Dlaczego oni nie mogą mówić prawdy?
Przecież oszukując nie załatwią żadnej sprawy.
Ale tylko ją pogorszą, nazywając miłością
Lecz potem jest smutek przepełniony złością.
Mam już dość tego wszystkiego
Nienawidzę kłamstwa i nie zmienię tego.
Oni są zbyt głupi, by zrozumieć co jest ważne.
Czasem mam wrażenie, że nie mają marzeń.
Nie rozumieją, że życie to pułapka
Z której nie ma wyjścia i zamyka się jak klatka.
Nie myślą o tym, że mogą kogoś zranić.
Nie myślą o tym, żeby to zostawić.
Oni muszą mieć tą głupią satysfakcję
Taką, że to oni zawsze mają rację.
Najważniejsze to, że masz przy sobie bliskich,
Którzy są przy tobie i wspierające wszystkim.”

Joasia jako utalentowana poetka i osoba o pięknym głosie, ma przed sobą jeszcze wiele sukcesów, czego bardzo mocno jej życzę. Mam również nadzieję, że uda jej się zrealizować wszystkie plany i marzenia w taki sposób, że pozostanie wierna sobie i zasadom jakie wyznaje.

Założyciel i opiekun „KUŻNI TALENTÓW” – Małgorzata Warzkiewicz