Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Małgorzata Fortuna –Ptasiewicz

Małgosia niedawno rozpoczęła naukę w naszej szkole, ale mam nadzieję, że zanim uzyska swój wymarzony zawód, będziemy mieli okazję, by zapoznać się z efektami jej literackiej pracy. Jestem jedną z osób, które miały okazję przeczytać to, co napisała Małgosia i muszę przyznać, że ma ciekawe pomysły, oryginalne spojrzenie na świat i ludzi, a taką ocenę trudno jest uzyskać, jeżeli weźmie się pod uwagę wybór literatury na dzisiejszym rynku wydawniczym.

„Uczę się w pierwszej klasie technikum. Wybrałam profil hotelarsko-turystyczny, ponieważ uważam, że świat jest szalenie ciekawy i warto go poznać. Zdobyty w mojej szkole zawód, da mi taką szansę. Z ciekawości świata wynika również moja przygoda z pisaniem, która zaczęła się w pierwszej klasie gimnazjum i trwa aż do teraz . Moje „pisarskie” początki to krótkie, z lekka nieudolne opowiadania. Dopiero pół roku temu zdecydowałam się napisać książkę. W zasadzie nawet dwie, o zupełnie innej tematyce. Pisanie to moja pasja, ale raczej nie wiążę z nią nie wiadomo jak wielkich planów na przyszłość. Jeśli jednak nadarzy się jakakolwiek okazja, to z pewnością niej z korzystam. Może znajdzie się wydawca, który zechce promować młodą i nieznaną jeszcze autorkę – kto wie… Na razie moją twórczość oceniają koleżanki i kilku nauczycieli z naszej szkoły. Od czegoś przecież trzeba zacząć karierę. W swoich książkach chce pokazać odbiorcy mój własny świat, aby choć na moment mógł się znaleźć gdzie indziej. Czytanie książek, to przecież pasjonująca podróż – za każdym razem do innego świata, innych ludzi i odmiennej opowieści. Poza pisaniem interesuje mnie również muzyka, rysowanie i gra w siatkówkę .”

Małgosia ma za sobą pierwszy wywiad, jako autorka powieści. Udzieliła go do internetowej gazety o naszej szkole. Również tam będzie można przeczytać jej powieść w odcinkach, do czego serdecznie zachęcam wszystkich! Myślę, że oryginalność pomysłów Małgosi umożliwi jej przebicie się przez tłum początkujących pisarzy – czego jej bardzo mocno życzę  Założyciel i prowadząca „Kuźnię Talentów” – Małgorzata Warzkiewicz