Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Katarzyna Rajman

Kasia Rajman jest uczennicą 2 klasy. Już w pierwszym roku nauki w naszej szkole, dała się poznać, jako utalentowana osoba z pasją i talentem artystycznym. Była zwyciężczynią szkolnego konkursu plastycznego na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Prace autorstwa Kasi cieszyły się również ogromnym zainteresowaniem podczas kiermaszu świątecznego dla rodziców.
Wiele osób w naszej szkole rozwija swoje umiejętności plastyczne, ale wyjątkowość zainteresowań Kasi polega na tym, że stosuje odmienne techniki np. papier mache. Ze zwykłego papieru wyczarowuje dosłownie cudeńka w postaci kartek na różne okazje.

W tym roku szkolnym Kasia ujawniła kolejny swój talent. Jest świetnym fotografem! Efektem jej fotograficznych wypraw są zdjęcia, które możecie obejrzeć w galerii Kasi dołączonej do tego artykułu.
Kasia na swoje umiejętności patrzy z optymizmem, nutką marzycielstwa i ogromnymi pokładami wyobraźni. W końcu te cechy charakteryzują każdego prawdziwego artystę.

„Ja to chyba mam anielską cierpliwość. Potrafię godzinami obserwować naturę, by zatrzymać w kadrze wyjątkową sytuację. Właściwie nie rozstaję się z moim ulubionym aparatem fotograficznym, prezentem od dziadka. Traktuję go jak nieodłącznego przyjaciela, z którym wyruszam w świat, daleki i bliski. Już na początku każdej wyprawy cieszę się z trofeów, które z niej przyniosę. Drugą moją pasją jest decoupage. Zajmuję się nim już kilka lat, tworząc coraz trudniejsze technicznie prace, wymagające nie tylko moich umiejętności, ale także odpowiedniego sprzętu. Wykorzystuję każdą okazję, kiedy bliscy mnie obdarowują, by podpowiedzieć im, czym powinni uzupełnić mój warsztat. Lubię zwłaszcza długie jesienne wieczory, kiedy z moją panią od plastyki tworzymy nowe kompozycje rozmawiając przy tym o wszystkim. Moim marzeniem jest nie stracić ciekawości świata, entuzjazmu do podejmowania nowych wyzwań, coraz śmielszych”.

Kasi życzę wielu ciekawych i nowatorskich pomysłów na prace! Trzymam także kciuki za sukcesy, które ma szanse osiągnąć w konkursach fotograficznych na szczeblu miejskim i ogólnopolskim, w których bierze w tym roku udział! – założyciel i opiekun „Kuźni Talentów” – Małgorzata Warzkiewicz.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg