Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Adam Zakrzacki

Adam Zakrzacki to uczeń klasy 2 Tg/ToT. Przekonaliśmy się niedawno, że ma talent aktorski, gdy wziął udział w szkolnym przedstawieniu mikołajkowym pt: „Dlaczego Mikołaj wchodzi przez komin, a prezenty dostają tylko grzeczne dzieci…”. Adam wystąpił w roli zapracowanego elfa w mikołajowej fabryce zabawek.
Okazuje się jednak, że poza zdolnością doskonałego tworzenia postaci scenicznych, Adam posiada również dość niecodzienną pasję. Wraz z bratem należy do Opolskiego Związku Kajakowego, gdzie zarówno indywidualnie, jak i drużynowo odnosi spore sukcesy. Jest więc sportowcem rokującym spore nadzieje dla kajakarstwa.

O sobie:
„Trenuje kajakarstwo. W tym sporcie trzeba się DUŻOOOOOO napracować żeby osiągnąć cele i dojść daleko. Trenuje już od ok. 4 lat. Dlaczego zainteresowałem się tym sportem ? Hmmm… Zaczęło się od tego, że mój brat zaproponował mi kiedyś, żebyśmy poszli, razem z całą rodzinką, popływać kajakami (mój brat wtedy już trenował). Kilka razy poszedłem na trening razem z nim i… spodobało mi się. Teraz trochę żałuję, że tak późno zacząłem trenować. Gdybym zaczął wcześniej, byłbym o wiele lepszy i posiadał większe umiejętności. Z kajakarstwem jest tak, jak z każdym innym sportem – im wcześniej zaczyna się trenować, tym większą ma się szansę na odniesienie prawdziwego sukcesu. Oczywiście nie oznacza to, że uprawiając sport, trzeba się nastawić tylko na spektakularne osiągnięcia. Jeżeli pojawią się sukcesy to super, ale jeżeli ich nie ma, trzeba traktować sport jako sposób życia, formę spędzania czasu w taki sposób, by mieć z niego jak najwięcej radości i satysfakcji. Wspólne treningi, wyjazdy na zawody, zgrupowania, są świetną okazją do nawiązywania nowych znajomości, poznawania ciekawych miejsc i osiągnięcia poczucia satysfakcji z samego faktu posiadania, w sumie dość niecodziennej wśród osób w moim wieku, pasji. Zachęcam wszystkich, którzy nie wiedzą jak spędzić wolny czas, do zainteresowania się sportem, a kajakarstwem w szczególności.”

Osiągnięcia i sukcesy Adama Zakrzackiego w latach 2009 - 2013:
- 1 złoty i 2 srebrne medale - Ogólnopolskie Regaty Kajakowe o Puchar Gminy Malczyce w Wilczkowie,
- 2 srebrne medale - Ogólnopolskie Regaty Kajakowe „Zakończenie Sezonu” we Wrocławiu,
- 1 brązowy medal - zdobyty w Czechach,
- 1 srebrny medal - „Otwarcie sezonu” w Opolu,
- 2 brązowe medale - III Puchar Polski na ergometrach kajakowych w Sieradzu,
- 1 srebrny medal - Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Puchar Gminy Malczyce w Wilczkowie,
- 2 srebrne medale - Otwarte Mistrzostwa Opola,
- 1 złoty medal - Otwarte Mistrzostwa Miasta Opola,
- 1 srebrny medal - zawody w Krakowie,
- 1 brązowy medal - I Ogólnopolskie Mistrzostwa Sieradza na ergometrach kajakowych o Puchar Prezydenta Miasta Sieradz,
- 1 srebrny i 1 brązowy medal - Otwarcie Sezonu Kajakowego w Opolu ,
- 1 brązowy medal - Regaty Otwarcia Sezonu we Wrocławiu,
- 1 złoty medal oraz dyplom - zawody o Błękitną Wstęgę Odry w Opolu,
- 1 srebrny medal - Regaty Kajakowe z Okazji Dnia dziecka w Tychach,
- 1 srebrny i 1 brązowy medal - Regaty Kajakowe o Błękitną Wstęgę Wawelu w Krakowie,
- 1 srebrny medal - Regaty o Złoty Dzwon Zygmunta w Krakowie,
- 1 srebrny medal - Regaty Zakończenia Sezonu we Wrocławiu,
- 2 brązowe medale - Otwarcie Sezonu w Opolu,
- I miejsce oraz dyplom w sztafecie 4x200m o Puchar Opolskiego Związku Kajakowego w Opolu.

Myślę, że o sukcesach i kolejnych osiągnięciach Adama usłyszymy jeszcze niejednokrotnie. A potem już tylko… wywiady, gratulacje i tłumy fanów oraz następców. Szczerze życzę tego Adamowi w imieniu nauczycieli i uczniów naszej szkoły – założyciel i opiekun „Kuźni Talentów” – Małgorzata Warzkiewicz.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpgkuznia6.jpg