Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Artur Pałka

Talent może mieć różne formy i przejawiać się w różnych dziedzinach życia – nie tylko tych typowo artystycznych. Specjalne uzdolnienia naszego ucznia Artura Pałki przejawiają się w dziedzinie sportu, a konkretnie w sztukach walki.

Artur uprawia Brazilian Jiu-Jitsu. Ostatnim osiągnięciem Artura jest zdobycie II miejsca w Mistrzostwach Europy NO-GI w Londynie. Takiego sukcesu może mu pozazdrościć wielu sportowców amatorów. Jednak, żeby osiągnąć taki efekt, konieczna jest długotrwała, intensywna i systematyczna praca, w postaci codziennych, wyczerpujących treningów, odpowiedniej diety oraz poświecenia sportowi w zasadzie całego wolnego czasu.

Sam Artur mówi: „Moją pierwszą sportową pasją było MMA, a dopiero po jakimś czasie zainteresowałem się BJJ. Dzięki intensywnym treningom utrzymuję nie tylko świetną kondycję i sylwetkę. Sport pozwala mi na zawieranie nowych znajomości, nie tylko ze sportowcami z Polski, ale ostatnio również ze świata. Mimo rywalizacji, która jest elementem tego sportu, kilka osób okazało się bardzo sympatycznych i przestrzegających zasad Fair-Play.

Zamierzam kontynuować treningi tak długo, jak pozwoli mi zdrowie i sytuacja życiowa. No i polecam sport każdej osobie, która chce zrobić ze swoim życiem coś dobrego i pozytywnego, a jeżeli pójdą za tym jakieś sukcesy – to czego można chcieć więcej? Nawet najmniejsze osiągnięcie w postaci przełamania własnych słabości jest wielkie, jeżeli sprawia nam przyjemność, daje radość i pozwala utrzymać dobre zdrowie”.

Arturowi życzę jeszcze wielu osiągnięć sportowych zarówno na poziomie kraju, jak i na zawodach międzynarodowych – coś mi się wydaje, że nadejdą niedługo - założyciel i opiekun „Kuźni Talentów” – Małgorzata Warzkiewicz

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg