Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie – 6 edycja

12 grudnia 2019 r. na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej odbyła się konferencja „Polski alpinizm i himalaizm”,w której prelegentami byli m.in.: Pani Prof. Ewa Roszkowska z Uniwersytetu Krakowskiego, Ks. Prof. Piotr Morciniec z Uniwersytetu Opolskiego oraz Pan dr Tomasz Grzywacz z Uniwersytetu w Gdańsku. Prelegenci poruszyli tematy dotyczące możliwości adaptacyjnych i zagrożeń w górach wysokich, złotych lat polskiego himalaizmu oraz etycznych pytań do himalaizmu. Konferencja połączona była z wręczeniem nagród laureatom Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie – 6 edycja : „Polski alpinizm i Himalaizm”. Tegoroczną laureatkom olimpiady została Patrycja Mumot z klasy 4 TOT, której serdecznie gratulujemy.