Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

II Wojewódzki Konkurs „Stół Bożonarodzeniowy”

5 grudnia 2019 roku Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie - Koźlu razem z hotelem ,,Solidaris” zorganizowali II Wojewódzki Konkurs „Stół Bożonarodzeniowy”. Konkursowi przyświecały następujące cele: kultywowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie zainteresowań uczniów i doskonalenie ich umiejętności, rozbudzanie inicjatywy i pomysłowości, rozwijanie kreatywnego myślenia, upowszechnianie wzorów estetycznego i dekoracyjnego nakrywania stołów. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie – Koźlu.

W konkursie wzięło udział dziesięć dwuosobowych zespołów, w tym osiem złożonych z uczniów szkół oraz przedstawiciele dwóch restauracji. Rywalizacja polegała na zaaranżowaniu stołu związanego tematycznie ze świętami Bożego Narodzenia. Ponadto zespoły uzupełniały stoły o stworzone przez siebie menu i nazwę stołu. Prace oceniane były przez komisję, w skład której wchodzili: kierownik Wydziału Oświaty Powiatu Kędzierzyńsko – Kozielskiego Aurelia Stępień, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 Urszula Więcek, przedstawiciele mediów, przedstawiciele restauracji Karol Kędziora oraz Andrzej Sałacki wiceprezes Central EuropeanDressageWorkingGroup wZakrzowie; trener KadryNarodoweji dekoratorki wnętrz z firmy AgaDECORE.

Ii II miejsce zdobyły uczennice z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie – Koźlu a III miejsce z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.

Przepiękne stoły stały się inspiracją dla naszych zespołów z klas 3. technikum żywienia i organizacji usług oraz technikum technologii żywności. Zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości.