Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

,, Nie widzę przyszłości bez przedsiębiorczości, czyli podchody młodego hustlera”

7 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu odbył się wojewódzki konkurs ,, Nie widzę przyszłości bez przedsiębiorczości, czyli podchody młodego hustlera” adresowany dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego. Celem konkursu było zbliżenie środowiska młodzieży publicznych szkół podstawowych województwa opolskiego do lokalnego biznesu, poszerzenie wiedzy w obszarze ekonomii wśród uczniów, rozbudzenie zainteresowań wiedzą z dziedziny przedsiębiorczości, rozwijanie i pogłębianie wiedzy w zakresie funkcjonowania lokalnych przedsiębiorców, wspieranie postaw w kształtowaniu i planowaniu przyszłości zawodowej wśród młodzieży, oraz rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia.

Wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor Bożena Czapska - Czoch , przypominając regulamin konkursu i jego cele, oraz zasady BHP. Uczniowie otrzymali karty konkursu ze zdjęciami 11 stanowisk na terenie szkoły, gdzie na uczestników czekali uczniowie naszej szkoły zadając im 2 pytania z zakresu przedsiębiorczości i firmy ,, Kler" ( sponsora tego konkursu). Drużyny , które miały najkrótszy czas wykonania zadania to :

I miejsce : Agnieszka Wotzka i Paulina Lazik ( uczennice SP Zimnice Wielkie)
II miejsce: Kinga Dolipska i Maja Pietraszkiewicz ( uczennice SP Wawelno)
III miejsce: Nina Rosół i Julia Rogowska ( uczennice SP 14 w Opolu )

Uroczyste wręczenie nagród przez organizatorów konkursu , mecenasa konkursu Firmę ,, Kler"( reprezentowaną przez Pana Grzegorza Czudaja dyrektora firmy ) , oraz patrona naukowego Politechnikę Opolską ( reprezentowaną przez dr Ewę Polańczyk ) miało miejsce o godzinie 12.00 w ZSZ nr 4 w Opolu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Organizatorzy: Justyna Pelińska, Patrycja Mazurkiewicz i Monika Malorny