Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

VI Wojewódzki Konkurs Kulinarny ,,Regionalne smaki”

 

Szanowni uczestnicy i opiekunowie,
02 kwietnia 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu odbędzie się VI Wojewódzki Konkurs Kulinarny ,,Regionalne smaki”, którego tematem wiodącym jest ,, Ryba lokalnie”- danie zasadnicze z ryby. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych branży gastronomicznej. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do dnia 20 marca 2020 r. zgodnie z przesłanymi do szkół informacjami (regulaminem i załącznikami).

Celem konkursu jest:
• kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej,
• promowanie produktów regionalnych,
• doskonalenie umiejętności praktycznych,
• promocja zdrowego i zbilansowanego żywienia,
• podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego oraz zacieśnianie współpracy między nauczycielami branży gastronomicznej.